Kafalar - İğne

Pikap iğneleri, üretim aşamasında plak üzerine aktarılmış olan göz ile görülemeyecek kadar ufak girinti çıkıntılar, okunarak ses sinyali üretmektedir.  Pikap kafasına bağlı olarak bulunan pikap iğnesi plağa kaydedilen bu seslerin okunmasını sağlar. Plağın okunması için Pikap Kafa / İğne (MM İğne, MC İğne) şarttır. Pikabın düzgün çalışması bu iğnelere bağlı olduğundan dolayı ara ara iğnelerin bakımı ve gerekli durumlarda değiştirilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde ses kalitesi bozulur.

Bazı durumlarda yada isteğe bağlı olarak iğneler ile birlikte pikap kafasının da değişmesi gerekmektedir. Bu durum genel olarak kafa ve iğnenin uyumlu olması için yapılır. Bu seçimi doğru yapmak oldukça önem taşır. Pikap kafa ve iğnesini takım halinde satmaktayız. Bu sayede uyum sorunları yaşamayıp birbirine en uyumlu kafa ve iğneyi tercih etmiş olacaksınız.

Rega ve Goldring Kafalarının kalite / fiyat oranı yönünden şöhretleri büyük. Müziklerden uzun yıllar keyif almanızı sağlayacak Rega ve Goldring Marka Kafa (İğne) ürünlerimizi sizlere sunuyoruz. Gerçek Ses ve daha fazlası için. Siz de bu akıma eşlik etmek, Müziksiz kalmamak ve Müzik dinlemeyi yeniden keşfetmek için Pikabınıza uygun Kafa / İğne ürünlerimizi hemen inceleyin! 

Büyükten Küçüğe Sıralamayı Ayarla
Listeleme Şekli Izgara Liste

2 Items

sayfa başı
Büyükten Küçüğe Sıralamayı Ayarla
Listeleme Şekli Izgara Liste

2 Items

sayfa başı